बेलायतका लागि नेपाली राजदुत आचार्यलाई नेफिन युकेद्वारा भब्य स्वागत ।

लन्डन

सयुक्त अधिराज्य बेलायतका लागि नब नियुक्त राजदुत महामहिम ज्ञानचन्द्र आचार्यज्यु दुतावासका प्रबक्ता तथा उपनियोग प्रमुखरोशन खनाललाई बेलायतमा स्थापित जातीय संस्थाहरुको छाता संस्थाहरु नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ युके, नेपाल आदिवासीजनजाति महिला महासंघ युके नेपाल आदिवासी जनजाति पत्रकार महासंघ युकेले संयुक्तरुपमा बेलायतमा भब्य स्वागत गर्नुको साथैएकापसमा परिचायत्मक कार्यक्रम सम्पन्न गरेका छन।

कार्यक्रमको पहिलो चरणमा उपस्थित सम्पूर्ण महानुभाबहरुले आफ्नो परिचय दिएका थिए भने कार्यक्रमको दोस्रो चरणमा नेपालआदिवासी जनजाति महासंघ युकेका पुर्बअध्यक्षहरु, सल्लाहकारहरु, नेपाल आदिवासी जनजाति महिला महासंघ नेपाल आदिवासीजनजाति पत्रकार महासंघका अध्यक्ष तथा प्रतिनिधिहरुलगायत जातीय संघ संस्थाका अध्यक्ष तथा प्रतिनिधिहरुले आफ्नो मन्तब्यराखेका थिए। कार्यक्रममा बक्ताहरुले भूपु गोर्खाहरुको पेन्सन, नेपाली नागरिकता निरन्तरताको बारेमा आफ्नो मन्तब्य राखेकाथिए। कार्यक्रममा मगर संघ युकेका निबर्तमान अध्यक्ष दुत पुन अध्यक्ष सुनिल रानाले नेपालको प्रथम शहिद लखन थापाको स्मृतिदिवस पनि शहिद स्मृति दिवसको दिनमा नेपाली राजदुतावास लण्डनले कार्यक्रमको संयोजक गरिदिन अनुरोध गरेका थिए।

कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि तथा बेलायतका लागि नेपाली राजदुत महामहिम कुलचन्द्र आचार्यज्युले बक्ताहरुले राखेको सम्पूर्णबिषयहरु तथा जिज्ञासाहरुको बारेमा छलफल अध्ययन गरेर समस्यको लागि समधान गर्न सक्दो प्रयास गर्ने आस्वासन दिनुभएको भने दुतावासको प्रबक्ता तथा उपनियोग प्रमुख रोशन खनालज्युले उक्त जिज्ञासाहरुको तथा बिषयहरुको समाधान गर्न महामहिमज्युलाईसक्दो सहयोग गर्ने बचन दिनुभएको

कायक्रममा सर्जकहरु संस्थाका उपाध्यक्ष लिला सेलुङ माबो, सल्लाहकारहरु बिस्वास्दिप तिगेला, एकिन्द्र गुरुङ, चिम्खोले काईला सचिब अमित थेबेले पुस्तक प्रकाशित गरेको उपलक्षमा सम्मान गरिएको थियो भने नेपाल आदिवासी जनजाति पत्रकार महासंघ युकेकानबनिर्वाचित अध्यक्ष गोमा रानालाई पनि सम्मान गरेका थिए। त्यस्तै नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ युकेका महासचिब बिमला सेनेलिम्बु, मगर संघ युकेका महासचिब रुद्र थापालाई नेपाल आदिवासी जनजाति अन्तराष्ट्रिय समन्नय समितिको केन्द्रिय प्रतिनिधिसदस्यमा निर्वाचित भएकोमा सम्मान गरेका थिए।

नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ युकेका अध्यक्ष कर्मा पहाडी शेर्पाको अध्यक्षता रहेको स्वागत तथा परिचायत्मक कार्यक्रमलाईसंस्थाका महासचिब बिमला सेनेले संचालन गरेका थिए। कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिको रुपमा राजदुत महामहिम ज्ञानचन्द्र आचार्यज्युलेआतिथ्य ग्रहण गर्नुभएको थियो भने बिशेष अतिथिमा दुतावासका प्रबक्ता तथा उपनियोग प्रमुख रोशन खनालज्युले आतिथ्य ग्रहण गर्नुभएको थियो। नेपाल आदिवासी जनजाति पत्रकार महासंघ युकेका नबनिर्वाचित अध्यक्ष गोमा रानाले स्वागत मन्तब्य राखेका थिए भनेनेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ युकेका संथापक अध्यक्ष थर्क राना, निबर्तमान अध्यक्षहरु ले श्री लिम्बु, तुल छन्त्याल, नेपालआदिवासी जनजाति महासंघ युकेका अध्यक्ष कर्मा पहाडी शेर्पा, नेपाल आदिवासी जनजाति पत्रकार महासंघ युकेका अध्यक्ष गोमाराना, नेपाल आदिवासी जनजाति महिला महासंघ युकेका अध्यक्ष संत्कला राईलगायत नेपाली आदिवासी जनजातिहरुको बाख्लोउपस्थितिको थियो